Erzurum’da kazara attığı bildiri hayatlarını kararttı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesi’nde meydana gelen hadisede Nurten D., toplumsal medya üzerinden katıldığı arkadaş kümesinden cinsel içerikli fotoğraf bildirisi aldı.

CİNSEL İÇERİKLİ FOTOĞRAFI KAZARA KOMŞUSUNA GÖNDERDİ

Nurten D., fotoğrafı şikayet için küme yöneticisine atmak yerine kazara komşularına gönderdi.

DARBEDİLDİLER

Argümana bakılırsa, komşuları iletisi görünce 15-20 kişi ile Nurten ve Ümit D. çiftinin yaşadığı meskeni basarak çifti darbetti. Ümit D. durumu polis gruplarına bildirmesi üzerine polis grupları çifti karakola götürdü.

“FOTOĞRAF YANLIŞ OLDU, GERÇEK OLSAYDI HER ŞEYİ ARDIMDA BIRAKIP GİDERDİM”

Yanlış bildirinin hayatlarını kararttığını tabir eden Nurten D.,“7 gün evvel oldu olay. Eşimin astım kronik hastalığı var meskende yatıyordu. Facebooktan bana ileti geldi. Ben kardeşim dediğim beşere atacaktım fakat kazara diğerine gitti fotoğraf. Meskene gelip bizi darbettiler. Fotoğraf yanlış oldu, gerçek olsaydı ben her şeyi ardımda bırakıp terk ederdim”

“15-20 KİŞİ MESKENE BASKIN YAPTI, KAPILARIN KİLİTLERİ KIRILDI”

Kazara karşı komşumuza göndermişim. Konutumuza geldiler, açıklamasını yaparken benim yüzüme vurdu. Karakola gittik, meskene geçtik daha sonra yenidendan meskeni bastılar. 2 gün kapıda kaldık, hastanelerde yattık daha sonra polise sığındık. Konut sahibimizde konuta gelmeyin diyor. Ne yapacağız bilmiyorum, elimdeki bütün ispatlar savcılıkta. 15-20 kişi konuta baskın yaptı, kapıların kilitleri kırıldı. Çocuklarımda konuttaydı, büyük kızıma bile vurdular”
dedi.

“KORKUMUZDAN MESKENE GİDEMİYORUZ”

Meskende yattığı sırada baskına uğradıklarını belirten Ümit D., “Ben meskende yatıyordum. Astım hastasıyım hastaniçin yeni çıkmıştım. Bu şahıslar eşimi dışarıya çağırdılar beni çağırmasını söylemiş olduler. Eşime vurmaya başladılar bende eşime niye vuruyorsunuz dedim. Göğsüme tekme attılar merdivenlerden aşağı düştüm. Kapıyı kilitledim, çocuklarım korkunca polisi aradım. Karakolda öğrendim durumu, 1 gün nezarete aldılar. Konutumuza gidemiyoruz, otele yerleştirdiler bizi. Karşı tarafın tehdidi devam ediyor. Kaygımızdan konutumuza gidemiyoruz” biçiminde konuştu.

OTELE YERLEŞTİRİLDİLER

Karakolda alınan sözlerden daha sonra çift ve 4 çocuğu Palandöken Kaymakamlığı tarafınca Erzurum’daki bir otele yerleştirildi.

Can güvenlikleri olmadığı için meskenlerine dönemeyen çift, yetkililerden yardım istiyor.