EBA canlı ders programı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı

ahmetbeyler

New member
EBA canlı ders programı: TRT EBA TV ilkokul, ortaokul, lise yayın akışı

2020-2021 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili sona erdi, eğitim uzaktan eğitim yoluyla yeniden başladı. Bu süreçte eğitim öğretim, ana noktaları TRT EBA kanalları olmak üzere, canlı sınıf uygulamaları, EBA internet platformu, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülecek. İşte EBA canlı ders programı

<p>Corona virüs önlemleri kapsamında yüz yüze eğitime yıl sonuna kadar ara verildi. Bu nedenle 4 Ocak tarihine kadar uzaktan eğitim yapılacak.</p> <p>Bu süreçte eğitim öğretim, ana noktaları TRT EBA kanalları olmak üzere, canlı sınıf uygulamaları, EBA internet platformu, basılı ve dijital yardımcı kaynaklarla yürütülecek.</p>

EBA canlı derse katılım sağlayacak olan öğrenciler, sabah 08.30 ila akşam 21.30 arasında derslerini görmeye devam edecek.

EBA canlı derse katılmak için öncelikle EBA girişi yapın. Ardından sol tarafta kalacak olan canlı dersler butonuna bastıktan sonra mevcut dersler arasında dersiniz var ise sınıfa dahil olabilirsiniz.<br /><br />Eğer ilk kez giriş yapıyorsanız, sayfanın sağ üstünde yer alan uygulama indir butonuna basın ve cihazınıza kurulumu gerçekleştirin.

2. Sınıf ve üzeri seviyedeki tüm öğrenciler için EBA Canlı Sınıf uygulaması kapsamında verilecek dersler okul idareleri tarafından planlanıyor. Okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilere, canlı sınıf dersleri ve saatleri konusunda genel olarak Canlı sınıf uygulaması ile ilgili gelişmeler www.eba.gov.tr üzerinden duyuruluyor.

<p><strong>EBA İLKOKUL YAYIN AKIŞI</strong> <br /><br />EBA ilkokul yayın akışına tablodan ulaşabilirsiniz.EBA TV İlkokul HD 465. kanalda, EBA TV İlkokul SD 932. kanalda yayına veriliyor.</p> <p><strong>EBA ORTAOKUL YAYIN AKIŞI</strong> <br /><br />EBA TV Ortaokul HD 466. kanalda,EBA TV Ortaokul SD 933. kanalda yayına veriliyor.</p> <p><strong>EBA LİSE YAYIN AKIŞI</strong> <br /><br />EBA TV Lise HD 467. kanalda, EBA TV Lise SD 934. kanalda yayına veriliyor.</p>