Bursa’da genç kızı taciz eden işveren hür kaldı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Bursa’da yaşayan 18 yaşındaki S.Y., 23 Temmuz’da ailesiyle bir arada Mudanya’daki yazlık konutunda tatil yapan işvereni Ü.B.’nin (41) meskenine gitti.

S.Y., tatilin ikinci günü Ü.B., eşi A.B. ve konuttaki başka 3 bireyle bir arada alkol aldı.

bir süre daha sonra S.Y., uyumak için bir odaya girdi. Teze bakılırsa S.Y., gece saatlerinde odasına gelen Ü.B.’nin kendisine elle tacizde bulunduğunu söylemiş oldu.

Sabah, meskenden ayrılıp ablası İ.Y.’nin yanına giden genç kız, yaşadıklarını ailesine anlatıp, polise giderek şikayette bulundu.

KARDEŞİNİN UYURKEN SÖYLEDİKLERİNİ KAYDETTİ

Kardeşi S.Y.’nin, gece uyurken söylemiş olduği, ‘bana inanmayacaklar, beni vurun, beni öldürün’ kelamlarını cep telefonu ile görüntüleyen İ.Y, bu anları toplumsal medya hesabından paylaşıp yardım istedi.

İ.Y, şunları söylemiş oldu:

“O akşam kardeşim konut sahibi olan işvereni ve eşi klimalı odada yattığı için yatak odasında uyumuş. Adam, gece karısını uyuttuktan daha sonra odanın kapısını kapatıp, kız kardeşimin uyuduğu odaya girmiş. Kardeşime, ‘Sen de beni istiyorsun, ben de seni istiyorum’ biçiminde şeyler söylemiş. Kardeşim adamı üzerinden itmek için elinden geleni yapmaya çalışsa da, bir saat tacize uğradı. çabucak sonrasında adam bir ses duyar duymaz toparlanıp, odadan çıksa da, 5 dakika daha sonra bir daha gelip tacize devam etmiş.”

“EŞİ ARAYIP, BİZDEN BİR ŞEYLER Mİ KOPARMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ?’ DEDİ”

Açıklamalarında, kardeşinin psikolojisinin bozulduğunu tabir eden İ.Y., “Kardeşim yanımıza geldikten daha sonra, kendisiyle emniyete gidip şikayetçi olduk. Şikayetin akabinde konuta geldik. daha sonrasında kardeşim hudut krizleri geçirmeye başladı. Uyurken daima olarak, ‘Bana inanmayacaklar, beni vurun, beni öldürün’ diye bağırıyordu. Kendisi hala ruhsal tedavi görüyor, ilaç alıyor. Yemek yemiyor, kimselerle konuşmuyor. Psikolojisi epey berbat etkilendi. Karşı tarafın eşi arayıp bize ‘Siz bizden bir şeyler mi koparmaya çalışıyorsunuz?’ diye sordu. bu biçimde bir şey için ailemi ve kendimizi niye rezil edeyim? Kimseden para istemiyoruz yalnızca bu adamın cezasını almasını, adaletin sağlanmasını istiyoruz.” dedi.

“PARA KOPARMAK İÇİN İFTİRA ATIYOR”

S.Y.’nin şikayeti üzerine Mudanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne çağrılan Ü.B. verdiği sözünde yöneltilen suçlamayı kabul etmedi.

“S.Y. benim yanımda çalışıyor. hadiseden 1,5 ay evvel benden artırım istemişti” diyen Ü.B, “Ben pandemi niçiniyle kendisine artırım yapmadım. Bence para koparmak için iftira atıyor. Benim alnım ak, kimsenin odasına gitmedim. S.Y.’y, taciz etmedim, bana iftira attığı için maddi manevi tazminat davası açacağım onlara.” dedi.

Ü.B., tabirinin akabinde savcının talimatıyla hür bırakıldı.