Bodrumspor, Bandırmaspor maçına hazırlanıyor! İsmet Taşdemir’den açıklama

JabbaWorkeZz

Active member
Bodrumspor, Spor Toto 1. Lig’in 10. haftasında konutunda Bandırmaspor ile karşılaşacak. Bu çabanın hazırlıklarını sürdüren Bodrum temsilcisinde, Dejan ve Onur sakatlıklarından dolayı egzersizde yer almadı. Bodrumspor Teknik Yöneticisi İsmet Taşdemir, idmanda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

İsmet Taşdemir, “Oynadığımız oyun bizim için epeyce değerli, bilhassa geçiş oyunlarını epey yeterli yaptığımız vakit fazlaca farklı skorlar alabiliyoruz. Grup oyununa uygun hareket ettiğimiz sürece bizim de kalitemiz ortaya çıkıyor” tabirlerini kullandı.

“Her maç olduğu üzere bu maç da zor”

Bandırmaspor maçının güç geçeceğine dikkat çeken Taşdemir, “Geçtiğimiz maç epeyce zorluydu. Düzgün başladık, âlâ devam ettik. Birinci yarı skoru aldıktan daha sonra ikinci yarı skoru muhafaza psikolojisi devreye girdi. Bu şuurlu yaptığımız ya da üzerinde durduğumuz bir olay değil. Yaklaşık 1 yıldır birlikte oynayan bir ekip var. Yeni gelen arkadaşlar da ortamıza yeterlice adapte oldular. İşler âlâ gidiyor ancak daima söylüyorum; bu lig güç ve sorunlu bir lig. ötürüsıyla her vakit güzel olmak zorundasınız.” dedi.

Sözlerine devam eden Taşdemir, “Sakatlarımız var. Dejan sakat, Onur’un sakatlığı tam geçmedi, yetişip yetişmeyeceği muhakkak değil. Rakibimiz geçen sene Muhteşem Lig’in eşiğinden dönmüş ve final oynamış bir kadro. Kendi grubunu koruyup bir tek santraforunu kaybedip eksik gördüğü bölgelere destek yapıp daha da güçlendi. Bu sene istikrarlı bir grafik çizemedi lakin sonucunda bana bakılırsa geçen yılın en güzel futbol oynayan 3-4 kadrosundan biri. Her vakit bizim ligimizin kaliteli ekiplerinden biri, her maç olduğu üzere bu maç da bizim için zor” halinde konuştu.

Yekta Kurtuluş: “Hedeflerimizin üzerinde üzere görünüyoruz”

Bodrumspor’un deneyimli oyuncularından Yekta Kurtuluş ise, “Hedeflerimizin şu an üzerinde üzere görünüyoruz. Oynadığımız futbolun yanlışsız yerde olduğunu gösteriyor. Döneme gerçek desteklerle birinci 10 maksadıyla başladık. O gaye hala devam ediyor lakin bunu play-off olarak da düşünebiliriz. Maçlara hafta hafta bakıyoruz, oyunumuzu geliştirmeye çalışıyoruz. Bu haftada sıkıntı bir karşılaşma olacak bizim için, güç durumda olan bir ekip üzere görünüyor fakat aslında geçen senin finalisti. İçeride oynuyoruz bunun avantajını kullanıp galip gelmek isteyeceğiz. Sakatlığımı atlattım” diye konuştu.

Bahadır Erol: “Bu gayretle Türkiye’ye de ileti veriyoruz”

Bahadır Erol ise şu cümlelere yer verdi: “Hedeflediğimiz üzere başladığımızı düşünüyorum. Biz bu uğraşla Türkiye’ye de ileti veriyoruz. Korunan bir takım var, rakiplerimizin bütçelerinin bizden epeyce büyük olması ve bunun hiç bir mana tabir etmemesiyle bizim açımızdan bir ileti veriyoruz. Çok güzel çaba ettik. Beklediğimiz bir şeydi lakin bu kadarını bizde düşünmemiştik. Başarılı gidiyor ve bundan daha sonra da bu biçimde gideceğini düşünüyoruz.”