Altay Lideri Ayhan Dündar: Altay Küllerinden Doğar

JabbaWorkeZz

Active member
FIFA’dan gelen transfer yasağı niçiniyle destek yapamayacak siyah-beyazlılarda oyuncuların neredeyse tamamının kontratlarının sona ermesi toplulukta tasaya yol açarken, Lider Ayhan Dündar, zorlukları dayanışma ile aşabileceklerini tabir etti.

“2-3 saatlik uykuyla duruyoruz”

Katıldığı bir radyo programında çekinmeden vazifeye talip olduklarını söyleyen Dündar, “Yönetim olarak 1 haftadır günde 2-3 saatlik uykuyla duruyoruz. Kulübün mali durumunu biliyorduk lakin bu seviyede beklemiyorduk. Bütün topluluğun dinamikleriyle karar alıp hareket etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

“Transfer yasağı niçiniyle filiz lisans bile çıkartamıyoruz”

İç transferde aidiyet hissini hisseden oyuncuları grupta tutmak istediklerini belirten Altay Lideri Ayhan Dündar, “Transfer yasağı niçiniyle filiz lisans bile çıkartamıyoruz. Amatör transfer yapamıyoruz. Bu ihtimal açık olsaydı amatör liglerde yahut yurtharicinde keşfedilememiş oyuncuları değerlendirecektik. Transfer yasağımız eski yabancı oyuncuların paraları ödense bile açılmayacak. Yeni dönemde Altay’ın altyapı yüklü bir takımı olacağı tartışılmaz gerçek. Bunu harmanlamak değerli olan. Altay’ın misyonu üretmektir. Ben altyapıcıyımdır. Gençlere paha veren bir beşerim, onlar için fırsat olacak. Onlara yol gösterecek, haklarını savunacak ağabeyler de yanlarında olacaktır. Altay küllerinden doğacak kapasiteyi sahip kulüptür” dedi.

“Belki bir kıssa yazacağız”

Altay Lideri Ayhan Dündar şu biçimde devam etti: “Savaş vereceğiz, tahminen bir öykü yazacağız. Kadroya ağabeylik yapmasını istediğimiz oyuncularımızın tarihi sorumluluğu yerine getireceklerine inanıyorum. Hepsiyle tahminen olmayacak ancak aile ortamını oluşturacağız. Şampiyonluk, Play-Off ütopik şeyler. Altay’da yürekli beşerler var, bu işin altından kalkarız. Taraftar dayanağını esirgemesin. Bu inancı koruyup, bu işin hakkını teslim edeceğiz. Biz dinamiklerimize güveniyoruz, kâfi ki yan yana durmayı başarabilelim. Biz merhum liderimiz Rıdvan Burteçin’in yaktığı ahlak meşalesini taşıyan torunlarız. Bunun sorumluluğu ile hareket edeceğiz, kimse tasa yaşamasın.”