Aksaray’da alkollü şoför polise kuvvetlik çıkardı

Melek

Global Mod
Yetkili
Global Mod
Tedavi bakılırsan bir yakınını görmek için Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine gelen Tolga Aslan (37) hastane işçisine çocuk acilin yerini sordu.

Hastane işçisi tarafınca kendisine verilen tanımı beğenmeyen Tolga A., sıhhat işçisiyle tartışmaya başladı.

Tartışma seslerini duyan polis ve özel güvenlik grupları tarafınca sakinleştirilmeye çalışan Tolga A., sıhhat işçisine küfrederek hakaretlerde bulundu.

ÇAKARLARI AÇIP, GİTMEK İSTEDİ

Polis takımlarının müdahalesiyle hastaniçin çıkarılan Tolga A. hastane acil servisi önünde park halinde bulunan 34 TC 6677 plakalı lüks aracına bindi.

Hareket etmedilk evvel araçtaki çakarları açarak siren çalan Tolga A., süratlice hastaniçin çıkmak istedi.

Bu sırada durumu fark eden polis grupları, yaya olarak aracın önüne geçip otopark çıkışında durdurdu.

“BEN ÖZEL KUVVETTENİM, BEN ASKERİM”

Araçta denetim yapan polis takımları, polis sireni ve çakar sistemi bulunduğunu tespit etti.

Özel kuvvetlerde askeri işçi olduğunu belirterek polisten kurtulmaya çalışan şoför takımlara uzun mühlet lisan döktü.

Ehliyet ve ruhsat isteyen polis memurlarına “Ben özel kuvvettenim, ben askerim” diyerek süreç yaptırmaktan kaçındı.

Şoför kendini görüntülemek isteyen basın mensuplarına da hakaretler yağdırarak polis takımlarından “Çektirmeyin beni” talebinde bulundu.

2.97 PROMİL ALKOLLÜ ÇIKTI

Alkol testi yapmak isteyen polis ile şoför içinde uzun bir çaba başladı.

Alkol testine itiraz eden ve alkollü olmadığını belirten Tolga A., polisin uzattığı alkolmetreye üflemeyeceğini belirterek kolunu sıvayıp, “Ağabey kanımı alın” dedi.

Polisin dakikalarca alkol metreyi üfletmeye çalıştı.

Tolga A., son deva olarak gdolayıldüğü hastane polis odasında alkolmetreyi üflemeyi başardı.

Yapılan alkol testinde 2.97 promil alkollü çıkan Tolga A., polis takımları tarafınca tabiri alınmak üzere Aksaray Polis Merkezi Amirliği’ne gdolayıldü.

4 BİN 48 TL CEZA KESİLDİ, EHLİYETİNE EL KONULDU

Polis çakarı ve siren sistemi bulunan araba polis takımları tarafınca çağrılan cazibeli ile otoparka çektirildi.

Şoför Tolga A.’ya da alkollü araç kullanmaktan bin 823 TL, çakarlı ve sirenli araç kullanmaktan bin 823 TL ve ehliyet dokümanı ibraz etmemekten 427 TL olmak üzere toplamda 4 bin 73 TL para cezası kesildi.

Şoför Tolga A.’nın ehliyetine de alkollü araç kullanmaktan 6 ay mühletle el konuldu.

ASKERİ İŞÇİ ÇIKMADI

Yapılan sorgu ve incelemelerde ise Tolga A.’nın rastgele bir askeri işçi olmadığı anlaşıldı.

Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdüğü öğrenildi.