AKP’li gençten Erdoğan’a: Doğduğumda da siz vardınız, ileride de daima sizin olmanızı istiyorum

kunteper

Member
AKP ile şimdi tıpkı yaşta olduğunu belirten bir gencin, “Doğduğumda siz vardınız, şu anda siz varsınız, ilerde de daima sizin olmanızı istiyorum. Çok heyecanlıyız o yüzden ağlıyorum.” sözleri üzerine Erdoğan, “Ağlamak yok” dedi.

Erdoğan, ziyaretlerinde küçüklere niye el öptürmediğine yönelik bir soru üzerine, aldığı terbiyenin ve eğitimin bunu gerektirdiğini vurguladı. Erdoğan, şu biçimde konuştu:

“Annemin bilhassa ayaklarının altını öperdim, annem müsaade etmezdi. Anneme derdim ki Peygamberimiz buyuruyor ki ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ Bak babaların ayakları altındadır demiyor, annelerin ayakları altındadır. Senin ayağının altında anne, cennetin kokusu var, ben o kokuyu almak istiyorum. Annem o hoş Rize lehçesiyle kaygısı ki ‘Oğlum git başımdan.'”

Babasının yalnızca elini öptüğünü lisana getiren Erdoğan, “Ama öğretmene gelince onlar bizim her şeyimizdi, onlar bizim varlık niçinimizdi. Hazreti Ali’nin ‘Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum’ tabiri var ya işte buradan hareketle biz bunu ortaya koymamız lazım ve bir Müslüman gençlik olarak bunu ispatlamamız lazım.” dedi.