Ağaçtaki Kedi

DerbedeR

New member
İşten çıkıp eve giderlen rutinim olan köşedeki markete girdim arkadaşlar alacaklarım sa süt, yoğurt, ekmek standart ev alışverişi yani. Markette iki tane küçük kız çocuğu yanıma geldi tahmini biri 7 diğeri 10 yaşlarında. Ağaçta bir kedinin mahsur kaldığını söylediler, itfaiyeyi arayabilir misiniz diye sordular. Tamam çocuklar nerede kedi gösterin bir dedim marketin karşısında durağın yanındaki ağaçlardan ses geliyor miyav miyav. Ağaçlarda yüzlerce yıllık çınarlar muhtemelen dev gibi. Kedinin durduğu yerde takribi 3,5 metre vardır. Önce duvara oradan destek alıp ağaçta boyum kadar yerden yüksekliği olan bir dala bastım. Hayatımda kedi ellememişimdir doğru dürüst hele ensesinden tutmayı hiç yapmamışımdır. Ben bir elimle ağaca sarılmışım diğer elimle uzanıyorum bizim yavruluktan yeni çıkmış küçük kedimizde geri geri gidiyor. Neyseki pisi pisi diye çağırınca güvendi yaklaştı yakaladım ensesinden. Aşağıya sarkıttım çocuklar tutup yere bıraktılar. Ağaçtan indim millet toplanmış koltuk değnekli bir abi vardı oda Allah razı olsun oğlum diye veriyor gazı böyle insanlık ölmemiş gibi bakışlar duygulu dedim abi çocuklardan Allah razı olsun onlar görmüşler. Anlayacağınız samanyolunda olan huzura doğru programları gibi ilginç bir anı oldu. Markete girdim çıktım bizim yaramaz yavru durağın oralarda başka insanlarada sırnaşıyor, herhalde aç bu dedim en pratik olarak aç bitir sosisler geldik aklıma onlardan aldım. Resmen yuttu arka arkaya götürdü. İşte böyle ilginç bir anı olsu. Umarım Allah hepimize böyle elimizden gelecek iyilikler yapma ve bizlere de bu iyilik yapma fırsatını idrak edip erinmeden yardımcı olma gücü versin. Çocuklar söylemese muhtemelen o sese dikkat kesilmez ağacın altından geçip giderdim iyi ki söylemişler.